Studia

Drodzy Studenci,

w związku z wyjątkową sytuacją, jakiej wszyscy doświadczamy informujemy, że jeśli rozważacie powrót do Polski, to bardzo prosimy o kontakt z koordynatorem programu Erasmus+ oraz BWM w formie e-maila. Proszę również pamiętać, że trzeba "wpisać się" na aktualny semestr studiów na UWr - w tej sprawie należy skontaktować się z Dziekanatem również przez e-mail.

Większość uczelni zagranicznych oferuje studentom zajęcia zdalne, dlatego też zachęcamy do dokładnego rozważenia, co jest dla Was bardziej korzystne.

 

 

WYNIKI REKRUTACJI NA ROK 2020/21 znajdują sie w pliku TUTAJ

 

Wszystkie wyjazdy są obsługiwane w nowej bazie Biura Współpracy Międzynarodowej, https://international-applications.uni.wroc.pl/

 

PRZED UDANIEM SIĘ DO KOORDYNATORA W CELU ZALICZENIA SEMESTRU ERASMUS+ KONIECZNIE ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI ROZLICZANIA WYJAZDÓW (W REGULAMINIE ZNAJDUJĄCYM SIĘ PONIŻEJ)

Regulamin rekrutacji oraz rozliczeń wyjazdów na studia Erasmus+ na WFil - Komunikat Dziekana Wydziału Filologicznego nr 7/2019 (z dnia 28 listopada 2019)

Ustalenia szczegółowe dotyczace rekrutacji na wyjazd w roku 2020/21 (dla Filologii francuskiej)

Jak rozliczyć się z wyjazdu Erasmus+

Lista uczelni zagranicznych i miejsca studenckie

 

DOKUMENTY REKRUTACYJNE:

Teczka kandydata powinna zawierać (dokumenty w języku polskim):
• CV ;
• Podanie o przyznanie stypendium Erasmus (do pobrania ponizej) ;
• Wydruk z USOS z ocenami za semestr poprzedzający rekrutację (w przypadku rekrutacji dodatkowej, październikowej - za cały poprzedzający rok akademicki), wraz ze średnią ze wszystkich przedmiotów oraz z przedmiotów (bloku) PNJF ;
• Oświadczenie dot. wcześniejszych wyjazdów (kapitał mobilności), do pobrania poniżej ;
• Pisemna zgoda promotora pracy dyplomowej w przypadku wyjazdów na 2 roku studiów magisterskich oraz uczestników studiów doktoranckich.

Proszę składać dokumenty w koszulkach do segregatora.

 

Pliki do pobrania: 

Oświadczenie dotyczące Kapitału Mobilności

Podanie o przyznanie stypendium (wyjazd Erasmus+)

DLA STUDENTÓW STUDIÓW MAGISTERSKICH I WYJEŻDŻAJĄCYCH NA 3 ROKU STUDIÓW LICENCJACKICH : podanie o zaliczanie przedmiotów eksternistycznie podczas wyjazdu Erasmus (dotyczy seminariów licencjackich, magisterskich oraz innych wskazanych w Komunikacie Dziekana Wydziału Filologicznego nr 4/2016 z dnia 21.X.2016). Wzór podania znajduje się na stronie Wydziału - tutaj.

Wyciąg z Transcript of Records (do rozliczenia wyjazdu u Koordynatora Instytutowego)

Podanie o rozliczenie roczne dla studentów wracających ze studiów Erasmus znajduje się na stronie Wydziału Filologicznego - tutaj.

 

Okiem studenta, czyli studencki poradnik przetrwania na Erasmusie (źródło - Facebook, strona IFR) : Vademecum

Blog erasmusowy: ModusVivendiRennes

Polski

Instytut Filologii Romańskiej
pl. Bp. Nankiera 4,50-140 Wrocław

mail: ifr@uwr.edu.pl
tel. 71 375 24 33 (sekretariat)
tel. 71 375 26 15 (portiernia)